BBQ Sun City – Nagy Iván interjú

2020.01.23.bbqadmin
sun city bbq nagy iván bbqtérkép

Nagy Iván interjú is on the board! Közel három órát beszélgettünk, ennek az eszenciáját olvashatjátok most. Mondanám, hogy mély interjú, de inkább story tellingre sikerült és ez így tökéletes, ahogy van! A lényeg, hogyha nem szeretsz olvasni, akkor most kattintsál el, mert ez bizony informatívra és kellően hosszúra sikerült…

De ha egy percig is érdekelt valaha a BBQ világa, akkor a BBQ SunCity Szeged vezetőjének minden szava Neked szól! Garantálom. Szóval nem húzom tovább, tessék, lássék, olvassék! Have Fun!

Kezdjük az elején, honnan a rajongás a BBQ iránt?

Mindig is vonzott a grill, a bbq és szabadtéri sütés főzés öröme! 2015 tavaszán vettem az első bbq sütőmet, és utána 2015 év végén vettem az első szekrény szmókeremet, egy PIT BOX-ot, és elkezdtem sütögetni. Aztán úgy telt el 1-2 év, hogy magamban sütöttem, és próbáltam a szakirodalmat olvasgatni, és tanulni fejlődni.

Akkor Magyarországon nem voltak elérhető szakkönyvek csak angol nyelven lehetett külföldről megvenni. És szerencsére páran már ismerték a bbq-t (Adorjányi Máriusz, Jankovics Zoltán, Fehér András, Bartal Sándor, Stoller Márton, Gonda János, Kondákor Bálint) ami nagy segítség volt, mert ők már akkor megmutatták, hogy milyen az igazi bbq, pl. pop-up sütéseken. Illetve elég sok, és komoly szakmai cikket publikált a Nyárspolgár blog!

Ezen az úton indultunk el, szinte mindenki. Angol könyveket olvastam, és rengeteget néztem YouTube videókat meg mindent ami bbq. Ott főleg amerikai videókat, vagy amerikai emblematikus bbq pitmastereknek a videóit és azokból próbáltunk fejlődni, hús alapanyagok, mit érdemes megkóstolni és hogyan kell csinálni.

Hozzáteszem, hogy én nem vagyok végzett szakács. Egy fűszer üzemet viszünk a családdal, 1998-óta, itt Szőregen.
És a sütés azért kezdett el nagyon érdekelni, mert egyszer ettem egy nagyon rosszat és arra gondoltam lehet, hogy jobban meg tudom csinálni, az egész egyébként így indult el, és persze a Nyárspolgár blog ami rengeteg inspirációt adott nekem!

Akkor így fertőződtél meg!?

Igen, az egész így indult, aztán 2017-ben jött a versenyzés. Én Máriusszal kapcsolatban voltam, kérdezgettem tőle, segített sok mindenben.

Visszatérve 2017-re jött az ötlet, hogy nem akarunk e versenyezni? Akkor jött a tállyai verseny, az első magyar nemzetközi bbq verseny, óriási élmény volt! A hangulat, a szervezés, külföldi bbq-s sztárok! Köszönöm nektek, Máriusz, Németh Levente, és Kondákor Bálint!

Engem is érdekelt a téma, szinte beszippantott. Nyilván ez egy olyan fajta megmérettetés, ami azért nagyon komolyan, nagyon jó szabályrendszer közé van szorítva.

2017-ben én ezt úgy láttam, hogy egy jó buli lesz és belevágtam. Nagyon a nulláról indulva…Persze a versenyzés egy teljesen már kategória, más mint az otthoni sütés.

Ezt kifejtenéd kérlek?

2017-ben végül sikerült összerakni egy olyan setup-ot, amivel el tudtunk indulni a versenyen. Az első versenyen még öten indultunk a két nagyon jó barátommal Tamási Petivel, Mészáros Ádámmal ő kollégám is egyben, testvérem Nagy Péter, és Szőregen akkor nem sokkal előtte ismertem meg egy fiatal srácot, Herédi Szabolcsot és őt vittem még el magammal.

Alapvetően én sütöttem, én voltam, én vagyok a mai napig is a vezető…. és őket pedig nagyrészt azért vittem, hogy segítsenek. Olyan dolgokban, amiket a sütés mellett el kell végezni, rengeteg tennivaló van egy versenyen.

Persze valakinek kellett segíteni sütni, Szabolcs, aki elvállalta az egyik kategóriát, így ő akkor a csirkét csinálta. A másik három kategóriát én. Átütő sikert nem értünk el ezen a versenyen. Viszont marha szegyben elsők lettünk, ami akkor egy óriási szó volt Magyarországon!

Benne voltunk az újságban, benne voltunk a rádióban. Nagyon fontos megemlíteni, hogy ezen a versenyen óriási meglepetésre a KGB hatalmasat ment, a velencei Tekergő étteremnek a Katkája és Gergője, na ezt a versenyt ők megnyerték, nagyon ügyesek voltak!

Az a helyzet a verseny bbq-ban, hogy sok magyar csapat már nem indul versenyeken. Egy verseny hétvége nagyon költséges, és az van, hogy ha elmegyünk egy versenyre akkor az a pénz nem könnyen térül meg.

De szerencsére néhányan versenyeznek, és ez nagyon jó! Óriási élmény mikor egy másik országban egy versenyen több magyar csapat találkozik, dumálunk, sörözünk, vagy épp zabkását eszünk, és jól érezzük magunkat! Na szóval rákaptunk az ízére, egy marha jó dolog ez a versenyzés.

Az nagyon durva, hogy ez így beszippantott. Ahhoz képest, hogy otthon sütöget az ember ez egy óriási váltás. Hogyan mozdult ez el teljesen a versenyzés irányába Nálad?

Nagy váltás és ugye hozzá kell tenni, hogy sok minden más, de maga a légkör állandóan vibrál, és nagyban a külföldi csapatok miatt. Egy nagy baráti közeget alkotnak és olyan iszonyatosan jó érzéssel töltenek fel minket is.

A külföldiek közül a legjobb csapatok is az első perctől segítőkészek voltak. A másik érdekes dolog az idő, egy versenyen mindig harcolsz az idővel, vagy kevés vagy sok, de nehéz pont mindent jól összehozni. Szóval próbáltak segíteni meg minden, nem az volt, hogy elutasítottak, meg röhögtek rajtunk, na jó néha biztos egy kicsit…

2017 után arra gondoltam, hogy ezzel azért foglalkozni kellene egy kicsit jobban, akkor 2018-ban már elindultunk néhány versenyen. Ott aztán szűkült a csapat. Igazából én sütöttem mindent és a többiek segítettek. De ez azért sok, így Peti barátomat be fogtam csirkézni, csak mondom, hogy idén második helyen végzett Európában ebben a kategóriában!!! Csak így tovább barátom!

És mennyit gyakorolsz?

Abban az időben nagyon sokat, most már kevesebbet, kezd a rutin kialakulni. Inkább az újdonságokkal foglalkozom, az ízekkel, az állaggal, na és persze az időzítéssel!

Amiken gyakorolsz, amit használsz az mind PIT BOX vagy Iron Blockos vagy van valamilyen egyéb gyártótól származó sütő is közte?

Iron Blockom nincs, nem is lesz, mondjuk mikor én kezdtem még nem is volt. Abban az időben szekrény szmókere Máriusznak volt, és én elkezdtem a PIT BOX-ot használni és teljesen elégedett vagyok vele.

De azért több fajta sütőm is van, és szinte mind különböző elven működő sütő. Van köztük kamadó, van hordó szmoker (drum), amelyik kifejezetten a gyors tempójú, magasabb hőfokon történő sütést szereti. Vannak benne olyan vegyes BBQ és grill sütők, amelyeket többféleképpen is lehet használni. Van PROQm, van Weberem, Green Egg, stb… 11 fajta , és még most jön kettő, az egyik egy nagy D-Owen. Nagyon sok sütőt kipróbáltam az évek alatt!

A versenyzéshez, milyen sütőt preferálsz? Lehet tudni, hogy úttörője vagy sütési technikáknak is, ha arról van szó, nem félsz kísérletezni…

A versenyzésbe az ember mikor már bele tanul, akkor azért ki kell alakítson egy olyan vonalat, főleg ez egy technika és egy időbeni vonal, amit, hogyha nem alakítok ki, akkor nem fog menni a verseny. Az idő egy nagyon fontos tényező, én ma már egy úgynevezett HOT&FAST stílusban sütök. Nekem 3-4 sütő kell egy versenyre, jelenleg Compert és Gatway-t használok.

A HOT&FAST technikát Te honosítottad meg itthon?

Én elsőnek vállaltam fel a versenyzésben, nagyjából igen. Tudni kell, hogy a hazai bbq fejlődése is úgy indult ugye hogy mindenki a klasszikus vonalon kezdte, mert azt ismertük itthon.

Szinte mindannyian. És utána az emberek megismerték a technikákat és egyre szélesedett a látókör. Jöttek ezek az új lehetőségek, hogy van bizony más technika is, lehet másképp is sütni.

A HOT&FAST technika előnye, hogy minden gyorsabban készül el, és így éjszaka tudunk aludni. Itt a legfontosabb az, hogy a verseny napján kipihent legyél. És egy olyan csapatnál mint a miénk, ami most jellemzően 2-3 főre korlátozódik, tehát hogy általában ketten megyünk, kevesen vagyunk és vezetünk is kell, ebbe nem fér bele az, hogy ne aludjunk valamennyit.

Hozzáteszem, hogy bármilyen sütőn lehet HOT&FAST stílusban sütni, ez magasabb hőfokot jelent és ezáltal a sütési idő rövidül, ennyi. Konkrétan 140 fok körül.

Szóval meg lehet csinálni, egy kamadóban, egy PIT BOX-ban, vagy egy offset-ben, tényleg bármiben. Nagyobb huzat kell, így több a levegő, abban a pillanatban magasabb a hőfok. És gyönyörű szépen muzsikál a sütő.

Én ezt felvállaltam akkor persze ez nem mindenkinek tetszett. Van előnye és persze van hátránya ennek az irányzatnak, de ma már egyre elfogadottabb.

Ez a hideg-meleg adok kapok azért nagyon megy köztetek…bbqsok között.

Rám nem jellemző, nem ilyen vagyok, de akik ismernek ezt tudják is… Nekem az a legnagyobb szerencsém és valamelyest taktikám is, hogy én mindig kimaradtam a harcokból, csinálom amit tudok, ennyi.

Mi a véleményed a sütő gyártók között kialakult ellenségeskedésről?

Szerintem nincs szó gyártók közötti problémáról, inkább kiszakadt egy rész a magyar bbq közösségből. A bbq-nak nem arról kellene szólnia amiről most szól, és elszomorít ami itthon megy, de hát mi ilyenek vagyunk, igazi Magyarok. Nagy szerencsém, hogy a nemzetközi versenyeken nincs ilyen, és így ott jól érzem magam.

A sütések számának van jelentősége, mi a tapasztalatod?

Nincs nagy jelentősége szerintem, soha nem hallotta pl. tőlem senki, hogy én hány sütésnél tartok, én is összeszámolhatnám. De minek? Remélem elhiszik, hogy tudok süti:)

Én úgy vagyok vele, hogy mindig csendben maradtam, csináltam a dolgomat. Én is oda írhatnám, hogy gyerekek ennyi versenyt megnyertem.T avaly két olyan versenyen lettem első, ahol közel ötven európai top csapat ott volt…és legyőztem őket.

Mondhatnám, hogy én tudom a legjobb szegyet sütni itthon, de nem mondom. Én csak azt mondom, hogy értem el maximális pontszámmal szegy első helyezést, lettem grand champion tavaly négyszer. A világranglistán a 40. lettem több mint 1600 csapatból. De nem fogok kérkedni ezzel, eddig se tettem.

Nem is vagy ilyen típus.

Én örülök ha segíthetek, sok embernek írok privátban, ha kérnek tőlem segítséget, akkor mindenre válaszolok. Azért én azt gondolom, hogy sehol nem lennénk a bbq-ba, ha az alapot nem adják meg nekem, és azért ezt tiszteletben kellene tartani szerintem!

Akik elindították a hazai BBQ mozgalmat, azokra fel kell néznünk. Inkább úgy mondom, hogy én nekik köszönhetek mindent. Engem elindítottak azon az úton, amin most vagyok és ez nekem egy nagyon jó dolog. És persze az idő, mert ebben a műfajban ez rengeteget számít, itt nem sütésekben kell mérni a fejlődést hanem években. De sajnos ezt sokan nem hiszik el.

Mi a véleményed a mai magyar bbq-s vendéglátásról?

Most nagy divat lett bbq-s helyet nyitni, de ez nem könnyű műfaj, nehéz csak ebből megélni. Szívvel lélekkel kell csinálni, akkor jó lehet.

Aki büfé bbq-t csinál sokszor lead a minőségből, mert megalkuvásokat kell tenni, idő, alapanyag, stb… Vannak azért szép számmal kivételek, szerencsére!

Elmondom, hogy miben hiszek a bbqban:

A legjobb húsokból, a legjobb alapanyagokból és a legjobb tudásod szerint tudsz olyat csinálni, ami tényleg nagyon jó lesz, ez persze a versenyen jól jön, de a mindennapokban már nehezen kivitelezhető.

Ma egy vérbeli bbq-s szakállas, tetovált és szakács is?

Ha te mondod én elhiszem Bár nekem se szakállam, se tetoválásom, ráadásul szakács se vagyok.

Számodra mi az emblematikus bbq étel?

Attól függ, hogy hol. Itthon egy jó marha oldalas, azt hiszem ezt választanám.

Milyen oktatásokon vettél részt és, hogyan hatottak rád? Mondasz példát?

Az első az egy hazai bbq képzés volt a BBQ-Expedition szervezésében, ma is ezt tartom a legjobb alaptanfolyamnak. 2018-ban végig gyakoroltam és versenyeztem, aztán év végén jött egy tanfolyam lehetőség Hollandiában.

Az akkori világbajnok meg a negyedik helyezett volt ott oktatáson. Elmentem hozzájuk és az egy olyan lökést adott, ami nekem nagyon sokat jelentett és utána egész télen gyakoroltam. Így mentem el 2019 márciusában az első dupla versenyre amin életemben voltam.

Egy sima bbq verseny is fárasztó, nemhogy egy dupla, mert akkor azt jelenti, hogy mikor az első nap beadtad a húsokat szombaton délben, akkor már elkezdődik a következő verseny és párhuzamosan csinálni kell a másnapi produkciókat.

Azt a versenyt ugye első nap megnyertük, grand championok lettünk, második nap meg másodikok. És ez egy óriási eredmény.
Mindenkinek leesett az álla a többi csapat közül is…erre mindenki rácsodálkozott, mondjuk mi is. De ez még nagyobb lelki töltetet adott nekünk, hogy akkor jó úton járunk.

És utána már azt mondom, hogy jó irányba tudtunk haladni. Minden versenyen egyébként tanulunk, még a mai napig is. 17 versenyen vagyunk túl és mindig annyira gyerek cipőben járunk, nincs két ugyanolyan verseny egymás után, még mindig merül fel újabb probléma, újabb dolog, amit meg kell oldani.

A rutinos csapatokat ezért nehéz utolérni, mert van akinek, ötven-hatvan, de van akinek már száz verseny van a háta mögött és mi a mi kis 17 versenyünkkel még azért le vagyunk maradva. De nem adjuk föl!

2018-ban volt a tállyai 2. Magyar verseny, ahol úgy lettünk negyedikek, hogy a legjobb magyar csapatként jogot kaptunk a világbajnoki szereplésre. Végül is sikerült összehozni a világbajnokságra való kijutást. Itt óriási szerencse volt, hogy a Pickkel sikerült közben összetalálkoznunk. Remek húsaik vannak, az oldalas és a lapocka (Boston butt) nagyon jól működik, és ez nagyon fontos a versenyeken. Szóval kötöttünk egy megállapodást, és a világbajnokságra kijutásomban nagyban támogattak, elsősorban nekik köszönhetem, hogy oda eljutottam. És a BBQ-Expedition segít sok mindennel, tanács, sütő, faszén, amit csak szeretnék!

Itt merül fel a kérdés, hogy a verseny bbq-ból szerinted ma Magyarországon meg lehet élni?

Hogy én verseny bbq-ból éljek ma Magyarországon azt nehezen tudom elképzelni, önerőből biztos nem. Viszont az idei évben, a Pick segítségével tudok nagyon nyugodtan versenyezni, és így már tizenöt-tizenhat verseny a cél.

Nekem nem titkolt szándékom, hogy nagyon szeretnék Európa bajnok lenni, na de ki nem szeretne az lenni? Az Európa bajnoki cím már nincs fényévekre, csak egy fényévnyire, de akik előttem vannak azok iszonyatosan jól sütnek.

IQ BBQ pl. egy holland egyszemélyes csapat, van egy angol team egy házaspár, egy belga csapat a BBQ Plus, ők pl. PIT BOX-on sütnek és azt viszik a versenyre, és nagyon jók.

Vannak még ott az élmezőnyben páran. Nekem ezt az élmezőnyt kellene átugranom. Jó lenne nagy sütőt vinni, de sajnos le kell mondani sok dologról, helytakarékosság, súly, idő, és a mobilitás miatt. Áldozatokat kell hozni, nem megy minden egyszerre. A Comper egy nagyon jó alternatíva, könnyű és gyors, így azon prímán tudok sütni.

Szóval 2019-ben végül lecsúsztam a negyedik helyről és ötödik lettem Európában, vagyis hát a világranglista alapján az európaiakat külön sorolják és ott lettem ötödik. Egy december elseji versennyel egy holland csapat beelőzött mindenkit és ők lettek a másodikak, így én eggyel lejjebb csúsztam.

Összesített ötödik, de ez messze minden álmomat felülmúlja. Én arra emlékszem, hogy 2017-ben láttam a Gergőéket, ott voltak a 29. helyen, és hát azt mondtam azt nem hiszem el, hogy mennyire óriásai dolog ez.

Ott egy magyar csapat, és arról álmodoztam, hogy mi lenne ha majd egyszer az én nevem is ott lenne valahol, a Sun City BBQ, én akkor voltam százötvenedik körül a világranglistán…nagyon hátul voltam. Úgy voltam vele, hogy Úristen ha a Gergőék ezt elérték, akkor ez nem lehetetlen.

Azt néztem akkor, hogy az én számítógépem képernyőjére kifér a huszonkilencedik hely, hogyha abba belecsúsznék akkor már az én nevem is ott lenne az európaiba, ehhez képest lettem ötödik, szóval ott vagyunk. És tényleg nagyon boldog vagyok vele.

És a többiek is, ők is nagyon boldogok, 2019-ben már a feleségem is sokat segített, versenyeztünk együtt többször is, nagyon jó volt, köszönöm Margó! Szóval a cél az, hogy idén ennél jobban szerepeljünk. Tavalyi évben ez a tíz verseny, amin voltunk az kevés volt, ebből nem lehet ennél többet kisajtolni, mert akármennyire jó vagy úgysem fogsz tudni minden versenyen ugyanúgy teljesíteni. Hiszen ez a bírókon is múlik, hogy milyen pontokat fogsz kapni. Azért mindig benne van, hogy olyan asztalhoz kerülsz, amelyiknek nem fog ízleni.Több verseny kell ahhoz, hogy még jobb eredményt hozzunk.

A verseny bbqba szerintem nem az a lényeg, hogy neked megfeleljen amit sütöttél, hanem a bíráknak jó legyen, így azt kell kitalálni, hogy nekik mi fog ízleni. Persze a te ízlésed is benne van, és ennek a kettőnek valahogy azért találkoznia kell.

Az íz témán rugóztál is sokat..

A hazai és európai ízvilág hasonló, ezt már lassan kiismerjük, és megtanuljuk. Mit hol kell változtatni, hogy jó legyen, de ezek nem nagy dolgok. A világbajnokságra nekem adtak egy csomó instrukciót…persze nem tartottam be. Nagyon durván mellé nyúltam sajnos. Az európai versenyekből indultam ki, de ez hiba volt.

Most már egyel jobb szinten vagyok szerintem, beszélgettünk kint több európai csapattal a verseny után és azt mondták, hogy nekik is több évükbe telt mire ráéreztek, hogy Amerika egy más stílus, sokkal intenzívebbek az ízek, sokkal durvábbak az édes ízek, a fűszeres ízek. Minden más.

A te szívedhez melyik irány áll közelebb? A sajátod vagy bejött az amerikai vonal?

Az amerikai íz első percben behúz, de utána kidob magából….Nagyon tömény, szerintem nekünk az már sok.

Milyen egy igazi versenyprodukció, milyen szempontokat figyelnek szerinted?

Gyere majd el egyszer és megmutatom, mi több meg is kóstolhatod. De 3 fő szempontot vesznek figyelembe a bírák. Ezek a kinézet, az állag és végül az íz. Mindennek stimmelnie kell.

Innen hova tovább Iván?

A versenyzést én nagyon komolyan gondolom, de még én sem tudom, hogy merre tovább. Egy mondást tanultam mostanában, (bár lehet sokan ismerik), hogy ha valami nem viszi el az összes pénzedet az nem is igazán a hobbid…ma már tudom mit jelet:)

Azt szoktam mondani mikor kérdezik, hogy milyen költséges ez az egész amit én csinálok, hogy ez olyan mint a FORMA1, hogy a Mercedes azért első a FORMA1-ben, mert a legtöbbet tud fejleszteni, a legtöbbet tud kísérletezni, gyakorolni, a legjobb pilótákat tudja megfizetni, sokat beletesz.

A verseny BBQ ilyen szempontból olyan mint a FORMA1. Szóval költséges, és persze ott van a család, a munka, a barátok, és van a bbq és minderre idő is kell. Na de majd alakul, rengeteg ötletem van..

Mennyire jellemző a bulizás, az alkoholizálás egy-egy versenyen?

Az első Magyarországi verseny előtt még Máriusz mondta, hogy el kell dönteni, hogy miért mész versenyre. Bulizni, egy jót sütni, barátok között lenni vagy versenyezni és nyerni?

Ezt a kettőt külön kell választani, mert mi is versenyeztünk jó hangulatban meg bulizva, de úgy nem könnyű eredményt elérni vagy csak nagyon nagy szerencsével lehet.

Itt is meg lehet találni azt a középutat, azt a jó hangulatot, hogy igen szóljon zene, igyunk meg egy sört vagy valamit, esetleg néhány Soplicát:) Mi azért megyünk, hogy versenyezzünk egy jót. Na, ha ez az összhang megvan, akkor egy hibátlan hétvégéd lesz, ez tuti!

Az amerikai útra visszatérve, volt egy felajánlásod, elmondod az olvasóknak, hogy miről is van szó?

A KGB nélkül az amerikai út talán nem is jöhetett volna létre, rettentő sokat segítettek nekünk, elláttak sok-sok tanáccsal.

Tényleg ők is azok közé tartoznak, akik olyan odaadással próbálnak segíteni a többieken, hogy az tényleg példaértékű.
Ugye mi kötöttünk egy szóbeli megállapodást a Gergővel, hogy mi ketten már kijutottunk a világbajnokságra és ha utánunk egy következő csapat jönne, és tegyük fel nekem vagy neki van esély kijutni, és van esélye másik csapatnak is akkor lemondunk a kijutásról a javukra. Szerintünk ez így korrekt. Nekem már megvan az idei világbajnokságra is a meghívásom, de ha bárki van aki tudna kvalifikációt szerezni akkor drukkolok neki!

A kijutás menete, hogyan működik pontosan?

Kétféle módon lehet kijutni most a világversenyre:

Egy hazai csapatnak indulnia kell egy magyarországi versenyen és ott kell a legjobb magyar csapatnak lennie a sok csapat közül, persze ehhez kellene itthon egy nemzetközi versenyt szervezni.

Nagyon bízok abban hogy ez sikerülni fog. A másik lehetőség az, hogy egy nemzetközi versenyt meg kell nyerni, és ez sem lehetetlen!

Egyre népszerűbbek a saját gyártású RUBjaitok, mi a titka?

1998 óta gyártunk fűszereket, grilleket, és még több mint 100 féle terméket, és mindezt komoly mennyiségben. Mikor elkezdtem a bbq-t minden fűszert kipróbáltam ami szembejött, és volt ami ízlett és persze volt ami nem.

Elkezdtem kísérletezni, próbálgatni, kevertem, aztán sütöttem, pár év erre elment, aztán lassan kialakult, hogy én mit szeretek. A pork fűszer receptúrája 21 alkalommal módosult, és ma már a versenyeken is ezt használjuk.

Van itthon aki még gyárt saját márkás bbq fűszereket?

Igen, persze, bár még nem próbáltam egyet sem. Hátha most majd küldenek, kíváncsi lennék! De mondom a hitvallásomat a rub témában: ha valaki bbq-zik, akkor egyetlen egy fajta fűszer nem elég. Mindenkinek aki eddig megkérdezett, azt tanácsoltam, hogy legalább két fajta fűszert használjon egy húsra.

Mondjuk van egy szegy, akkor használjon rá egy vezér fűszert ami legyen 60-70% esetekben 80% és használjon rá egy második fűszert ami legyen egy kiegészítő, ami adja neki a csípősséget vagy bármi egyebet.

Hiszek abban, hogy jó fűszereket gyártok. Persze minél több fajtát meg kell próbálni, de ha ízlik az enyém, akkor vedd meg majd azt! Az ha a vevő is visszaigazolja, hogy valami jó, annál nagyobb öröm nincs!

Már közel húsz étteremnek szállítok rubokat. Van akinek hosszas kísérletezés után személyre szabva fejlesztettük ki a rub-ot. Rendkívül precíz és egyedi igény alapján, nagyon jó minőségben ugyanazt kell megcsinálni minden alkalommal. Azt gondolom, hogy jó úton járunk. Szeretnénk ha ezt az ízt és minőséget sokan kipróbálnák. Hiszek abban hogy én teszek bele olyan pluszt, amit otthon nem fog tudni kikeverni…és szerintem ettől lesz egy kicsit különlegesebb a mi fűszerünk. (meg a 22 év tapasztalattól :D” a szerk.)

Mi a helyzet a szószokkal?

A szósz dolog az egy nagyon érdekes téma, a végeredményre komoly hatással van, hisz a versenyen még az utolsó pillanatban is szószozunk, így az íze dominál. És persze otthon is remek ízeket lehet hozzátenni a bbq-hoz.

Jelenleg gyári szószokat használunk. Sokszor próbáltunk saját szószt készíteni a versenyekre de nem sikerültek mindig ugyanúgy, és az állandó minőség kulcskérdés. De ha hazamegyek és sütök valamit akkor Franklin-féle szószt készítek hozzá.

Az alapanyag a többi tényező mellett számodra mennyire fontos?

A hús talán a legfontosabb alapanyag és ez a verseny bbq-ra különösen igaz. A hazai csirke egész elfogadható, különösebb problémát nem jelent.

A Boston butt, és az oldalas lassan, de biztosan megoldódik. A Pick-el közös együttműködésnek köszönhetően folyamatosan hozzájutunk egy állandó és kifejezetten jó minőségű sertés alapanyaghoz, ami versenyzésre alkalmas. Ezt már hónapok óta teszteljük, és az idei szezonban már ezt fogjuk használni.

A marhaszegy pedig az örök lutri, hisz mikor kiveszed a csomagból na akkor derül ki hogy milyen. Általában egy amerikai és egy kanadai szegyet viszünk minden versenyre, de lassan azért itt is látjuk a fényt az alagút végén.

Ha már tanulás és fejlődés, te szeretnél oktatni?

Persze hát hogyne, imádok beszélni, főleg a bbq-ról. Sokan jelentkeztek, hogy verseny oktatásra jönnének, és szeretném ezt is úgy csinálni mint a versenyzést, profin!

Végig ültem már néhány tanfolyamot, és egyre szélesedik a látóköröm, és remélem tudok olyat mutatni amit más nem !

bbqadmin

BBQ Térkép

A BBQ Térkép segít megtalálni a hazai szakembereket, forgalmazókat. Hozzájuk bizalommal fordulhatsz.

Search & have fun

Search anytime for whatever you need, for your business, fun or personal needs. Bello helps you find it easy and fast.

Explore

Users

Bello

Back to Bello home

BBQTérkép © 2020. Minden jog fenntartva.

Back to Bello home

BBQTérkép © 2020. Minden jog fenntartva.

Belépés

Regisztráció

A személyes adatokat a weboldalon történő vásárlási élmény fenntartásához, a fiókhoz való hozzáférés kezeléséhez és más célokra használjuk, melyeket a Adatkezelési tájékoztató tartalmaz.

Van már fiókod?

Elfelejtett jelszó

Kérem írja be a felhasználó nevét vagy e-mail címét. Hamarosan kapni fog egy linket a megadott címre, ahol visszaállíthatja jelszavát.